Skip to main content

Trasa Zielona - sportowa

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 67 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Crikvenica
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Novi V-Bater-Pleteno-Ravno-Stup-Spomenik- Dom Kalac-Tić-Pališin-Bribir-Novi V

Trasa okrężna, można ją przejechać w dwóch kierunkach rozpoczynajac jazdę w dowolnym punkcie na trasie. Trasa sama w sobie nie jest bardzo trudna - trzeba jednak pamiętać, że mamy do pokonania prawie 1000 metrów w pionie a upał nawet wwe wrześniu będzie mocno dawal się w znaki. Należy bezwzględnie zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów.

Trasa zaczyna się nominalnie w Novi Vinodolski, jednak można ją rozpocząć w dowolnym innym punkcie znajdującym się na trasie.

Zaczynają od Novi Vinodolski jedziemy asfaltową drogą  z kilkoma starymi oznaczeniami trasy. Po skręcie z Pleteno do Lukovo trasa nadal jest oznakowana (są to stare żółte znaki ze znakiem w kolorze trasy). W Lukovo w chacie Vagabundy jest znak, który prowadzi do Ravni. Po skręcie do Ravna lub przy pomniku, gdzie skręt w lewo prowadzi na drogę, która po 300 m zaczyna być drogą żwirową, wszystkie kolejne zakręty na szlaku są oznaczone stosunkowo małymi zielonymi oznaczeniami (w postaci drewnianych strzałek z narysowanym rowerem w kolorze szlaku). Chociaż oznaczenia  względnie wysoko umieszczone są małe i często trudno widoczne, w połączeniu z mapą trasa nie jest trudna w nawigacji. Rowerzystom korzystającym z GPS i / lub mamy trasa nie powinna sprawić kłopotu, gorzej będą  się mieć ci którzy na trasę wyruszą tylko ufając oznaczeniom – w lasach mogą się zgubić.

Broszura z mapami i opisami tras w języku chorwackim, angielskim i niemieckim (PDF)