Skip to main content

Mały wielki kraj - kawałek Słowacji w Krakowie

(foto: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce)
(foto: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce)

Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce oraz miasto Koszyce – Europejska Stolica Kultury 2013 zapraszają na prezentację Słowacji w Krakowie podczas imprezy CK WINO & DNI WĘGRZYNA w terminie 16-19 maja 2013 r.

Podczas 4 dni /od czwartku do niedzieli/ w godzinach 11.00 – 24.00 na Małym Rynku w Krakowie zaprezentujemy walory turystyczne naszego Małego Wielkiego Kraju, słowackie sery od producenta KOZI VRSOK oraz słowackie wina od producentów TOKAJ MACIK, ELESKO i CHATEAU TOPOLCIANKY.

<content>19112</content>

Dodatkową atrakcją naszej prezentacji będzie promocja miasta Koszyce, które w 2013 roku jest Europejską Stolicą Kultury. Przy tej okazji do Krakowa na Mały Rynek przyjadą kucharze z Koszyc, którzy będą częstować szeroką publiczność słowackimi przysmaki. Mamy nadzieję, że turystyczna prezentacja Słowacji oraz słowacka kuchnia, wina i sery będą wystarczającą zachętą dla uczestników imprezy do odwiedzenia naszego kraju.

Więcej informacji o piątej edycji festiwalu wina i kuchni krajów CK Monarchii znajdą Państwo na stronie Opens external link in new windowwww.dniwegrzyna.pl .