Skip to main content

Polecamy na rowerowy weekend: Zawoja i Mosorny Groń

Autor: PKL/Roweronline.pl
PKL Góra Żar zaprasza miłośników jazdy downhillowej  fot. PKL
PKL Góra Żar zaprasza miłośników jazdy downhillowej fot. PKL

Wiosna to świetny czas, by zadbać o aktywności oraz chwile spędzone na świeżym powietrzu. Szczególnie że wraz z nadejściem tej pory roku nie tylko przyroda budzi się do życia, ale i atrakcyjne turystyczne miejsca przyciągają zróżnicowaną ofertą. Sprawdźcie, z których rozrywek od początku maja możecie korzystać w ośrodkach Grup PKL.

Długi majowy weekend zainaugurował otwarcie wielu atrakcji, dzięki którym letnie wyjazdy w górskie rejony Polski będą ciekawsze i pozwolą jeszcze aktywniej spędzić wolne chwile. Rowerowe wycieczki, spływy kajakowe, poznawanie kultury oraz tradycji poszczególnych regionów, wyśmienita kuchnia czy niezwykłe widoki na wyciągnięcie ręki – to tylko niektóre rozrywki przygotowane przez Polskie Koleje Linowe.

- W lokalizacjach, w których znajdują się ośrodki Grupy PKL, turyści już od początku maja mogą liczyć na sporą dawkę aktywności i nowych wrażeń. Wśród bogatej oferty, każdy bez względu na wiek oraz preferencje znajdzie rozrywkę idealną dla siebie, która zdecydowanie wpłynie na atrakcyjność wypoczynku mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Szczawnica – spędź czas bliżej natury

Na miłośników jednośladów i jazdy downhillowej czekają spore atrakcje i blisko 35 km tras rowerowych w PKL Bike Parks.

Aktywnie w Zawoi – tak jak lubisz!

Mosorny Groń w Zawoi to wymarzone miejsce dla maniaków sportów downhillowych.W tutejszym ośrodku PKL czekają na nas tras rowerowe o różnym stopniu trudności.

Turystom, którzy planują tutaj spędzić swój czas wolny, polecamy również podróż koleją linową na wzniesienie, by podziwiać piękny pejzaż Beskidów. Na szczycie dostępna jest wieża widokowa o wysokości 24,5 metra z tarasem na poziomie 18 metrów, z której panorama na pobliskie szczyty jest wyjątkowym przeżyciem o każdej porze roku.

Odwiedź Górę Żar i poczuj moc płynącą z natury  

Aktywny wypoczynek zdecydowanie czeka nas wBeskidzie Mały na Górze Żar, która znajduje się w Międzybrodziu Żywieckim. To znane turystom wzniesienie fascynuje i stwarza możliwości aktywnego relaksu. Na górę dostaniemy sie koleją linowo-terenowa PKL, a tam czekają na nas piękne zielone krajobrazy, jeziora oraz moc płynąca z natury.

Pasjonaci kolarstwa downhillowego będą mogli skorzystać z udostępnionych przez PKL tras rowerowych, znajdujących się tuż przy stacji kolei.

Na Górze Żar znajduje się także strefa z serwisem rowerowym oraz wypożyczalnia, w której można przetestować jednoślady. Działa tam także park Żarogang, w którym można szkolić swoje umiejętności ekstremalnej jazdy na rowerze.