Skip to main content

Rozpoczyna się sezon rowerowy w bike parkach Grupy Pingwina

Autor: Grzegorz Lenartowicz
Fot. Słotwiny Arena Ski & Bike Park
Fot. Słotwiny Arena Ski & Bike Park

Już od soboty (29.04.2023) miłośnicy sportów rowerowych będą mogli korzystać z dwóch Bike Parków Grupy Pingwina. Swoje trasy udostępnią: Kurza Góra Ski & Bike Park w Kurzętniku oraz Słotwiny Arena Ski & Bike Park w Krynicy- Zdroju.

Niebawem otwarte zostaną także: Skolnity Ski & Bike Park w Wiśle oraz największy park rowerowy w Grupie Pingwina - Kasina Bike Park w Kasinie Wielkiej.

KURZA GÓRA SKI & BIKE PARK

W sercu Warmii i Mazur znajduje się najnowszy park rowerowy należący do Grupy Pingwina i jedyny na północy Polski!

Profesjonalnie przygotowane 3 trasy: zielona, niebieska i czerwona pozwolą na bezpieczną zabawę zarówno wytrawnym riderom, jak i tym dopiero zaczynającym swoją przygodę z rowerem. Trasy ciągną się pod Wieżą widokową w Kurzętniku. Na trasach znajdziemy liczne bandy, skocznie czy stoliki do szlifowania techniki skakania. Utwardzenie terenu ułatwia zjazdy mniej wprawionym kolarzom! Bike Park będzie czynny w dniach 29.04 - 3.05 w godzinach 10:00 - 18:00.

SŁOTWINY ARENA SKI & BIKE PARK

Słotwiny Arena to cztery wyjątkowe trasy rowerowe. Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Miłośnicy rowerów mają do swojej dyspozycji: 1 trasę zieloną (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 – 9%) oraz 1 trasę czerwoną (o spadku 11-12%). Fenomenalne położenie ośrodka gwarantuje rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne, ale również przepiękne widoki. W 2021 roku Bike Park Słotwiny Arena otrzymał Certyfikat UMWM „Miejsce Przyjazne Rowerzystom”. Bike Park będzie czynny od 29.04 w godzinach 9:00 - 18:00.

SKOLNITY SKI & BIKE PARK

Na zboczach Wierchu Skolnity wybudowane zostały 3 trasy o łącznej długości 9 kilometrów. Trasa zielona w Skolnity Ski & Bike Park jest bardzo łatwa, da się na niej zjechać w zasadzie na każdym rowerze MTB. Niebieska przypadła do gustu popularnym w świecie rowerowym braciom Godziek, którzy w ramach eksperymentu postanowili zjechać po niej z odkręconymi hamulcami! Najtrudniejsza trasa w bike parku ma 1,8 kilometra, a jej średnie nachylenie wynosi 11%. Trasa prowadzi przez las, w którym znajdują się liczne korzenie, kamienie i kilka większych skoczni typu gap.

KASINA SKI & BIKE PARK

Kasina Bike Park to miejsce dla fanów naprawdę mocnych wrażeń i zarazem największy park rowerowy w Małopolsce! Bike Park znajduje się na terenie stacji narciarskiej Kasina Ski&Bike Park, w województwie małopolskim.

Bike Park posiada zróżnicowane trasy, które w sumie dają kilkanaście kilometrów jazdy dla wprawionych rowerzystów! W skład parku wchodzi trasa DH Cup czyli typowa trasa downhillowa, na której wielokrotnie odbywały się zawody Pucharu Polski, a także Mistrzostwa Polski w Downhillu.

Na terenie Parku znajdziemy także wypożyczalnię rowerów czołowych producentów, myjkę, restaurację i szkołę rowerową, gdzie pod okiem czołowych polskich zawodników można doszkalać swoje umiejętności. W 2021 roku Bike Park otrzymał Certyfikat UMWM „Miejsce Przyjazne Rowerzystom”.