Skip to main content

Tropikalny Raj już latem pod Tatrami

Autor: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce
(źródło: www.tatralandia.sk)

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (9 maja 2012) – Po ubiegłorocznej akwizycji Tatralandii, spółka Tatry mountain resorts, a.s. zainwestuje w aquapark ponad 5 milionów euro. Budowa nowej hali tropikalnej ma na celu podniesienie jakości i poszerzenie oferty usług. Powinna również zapewnić wzrost liczby gości odwiedzających Tatralandia Holiday Resorts, który w ubiegłym roku w ciągu 8 miesięcy (od kwietnia 2011 roku) odwiedziło ponad 436 tysięcy osób. Tropical Paradise już tego lata otworzy obszerną krytą przestrzeń relaksacyjną, dzięki czemu znacząco poprawi się oferta aquaparku w razie niesprzyjającej pogody.

Spółka TMR rozpoczęła w Tatralandii budowę – jak na słowackie warunki – unikalnego projektu. Przyszła hala tropikalna w kształcie muszli morskiej ma się przyczynić do podniesienia atrakcyjności aquaparku, głównie poprzez uzyskanie większej niezależności od kaprysów pogody. Przełomowa inwestycja zgodnie z planem ma się zakończyć do rozpoczęcia sezonu zimowego. Nowa hala pomieści aż 750 osób. Już za niespełna dwa miesiące, w czasie wakacji, odwiedzający będą mogli skorzystać z otwartego pierwszego etapu projektu, imponującej krytej przestrzeni relaksacyjnej z przyjemnym tropikalnym klimatem i atrakcyjną restauracją.

Naszym celem jest przyniesienie tu odrobiny nadmorskiego krajobrazu i zapewnienie naszym klientom nadmorskiej atmosfery przez cały rok. Całoroczne wykorzystanie nowego obiektu sprawi, że będziemy niezależni od kaprysów pogody nie tylko w sezonie letnim, podczas którego Aquapark Tatralandia zarabia najwięcej i przyjmuje największą liczbę gości“, przekonuje Bohuš Hlavatý, prezes zarządu TMR.

Hala tropikalna będzie zajmować powierzchnię 4 661 m2, czyli o ponad 400 m2 większą niż powierzchnia przeciętnego stadionu piłkarskiego. Całe wnętrze tzw. Tropical Paradise będzie zaprojektowane jako tropikalny raj Karaibów ze średnią temperaturą 30° C i oryginalną tropikalną florą. Na całej powierzchni hali będą rosły żywe palmy, z których najwyższa będzie miała wysokość 10 m.

W nowej hali przewidziano 4 nowoczesne baseny z kryształowo czystą wodą o tropikalnej temperaturze 32 °C. Baseny będą wyposażone w liczne przyrządy do masażu, z których goście będą mogli korzystać na siedząco i na leżąco. Do dyspozycji gości będzie również bar wodny, umożliwiający zamawianie i spożywanie napojów w basenie, co wzmocni pozytywne wrażenia z pobytu w tropikalnym raju. Znajdzie się też miejsce dla nowej restauracji, która będzie oferować klientom doznania kulinarne w postaci dań i napojów w stylu „tropic“. Restauracja zostanie otwarta już w sezonie letnim.

Cały obiekt, również z zewnątrz, będzie odzwierciedleniem tego, co znajduje się wewnątrz. Materiały, które zostaną wykorzystane podczas budowy hali, nie były dotychczas wykorzystywane w naszej szerokości geograficznej. Ciekawostką jest zastosowanie w charakterze pokrycia dachowego specjalnej folii, która zagwarantuje całkowitą przejrzystość. Taki typ folii dachowej znalazł zastosowanie na przykład przy budowie hali pływackiej w Pekinie (nazywanej „Wodna Kostka“). W Tatralandii specjalne pokrycie dachowe zapewni odwiedzającym lepszy widok na przepiękną panoramę Tatr Zachodnich i Niskich. Ponadto przez przejrzystą folię można się będzie opalać.

<content>19112</content>

Strefę relaksacyjną i strefę rozrywki będzie oddzielał ogromny statek piratów z mnóstwem atrakcji. Niespodzianką dla odwiedzających z pewnością będzie basen do nurkowania, który umożliwi obserwację podwodnego świata. Swój własny basen będą miały także kolorowe ryby morskie i koralowce, które będzie można podglądać z basenu do nurkowania.

Tatralandia jest największym całorocznym aquaparkiem w tej części Europy. Oferuje liczne atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku. Kompleks składający się z czternastu basenów, 30 zjeżdżalni i rur, fun parku, a także bungalowów i apartamentów mieszczących 700 osób już od kilku lat zalicza się do głównych atrakcji Liptowa, zwłaszcza w sezonie letnim.