Skip to main content

Zanurz się w innym świecie - Deep Dive Dubai, najgłębszy basen do nurkowania na świecie

Autor: mat. partnera
 • Basen Deep Dive Dubai o głębokości 60 metrów i mieszczący 14 milionów litrów wody został uznany przez Guinness World Records jako najgłębszy basen do nurkowania na świecie
 • Basen zawiera zdumiewające „zatopione miasto” oraz wiele innych innowacji technologicznych
 • Zaprojektowany dla wszystkich, od początkujących po profesjonalistów, Deep Dive Dubai oferuje różnorodne doświadczenia oraz kursy freedivingu i nurkowania

Dubaj, 7 lipca 2021: Deep Dive Dubai, najgłębszy basen do nurkowania na świecie, został otwarty w Dubaju. Położony w dzielnicy Nad Al Sheba w Dubaju, basen Deep Dive Dubai został uznany przez Guinness World Records™ jako najgłębszy na świecie basen do nurkowania na głębokości 60,02 metra i mieszczący 14 milionów litrów wody - odpowiednik sześciu basenów o olimpijskich rozmiarach.

Wyposażony jest w najnowszą technologię i udogodnienia, w tym najbardziej zaawansowaną komorę hiperbaryczną w regionie*. Basen Deep Dive Dubai zawiera również zdumiewające zatopione miasto wraz z opuszczoną ulicą i apartamentem, garażem i innymi niespodziankami, które nurkowie na wszystkich poziomach mogą odkrywać. Doświadczenie freedivingu i nurkowania z akwalungiem oraz kursy nurkowania są oferowane na wszystkich poziomach umiejętności przez starannie dobrany zespół międzynarodowych profesjonalistów.

W basenie znajdują się dwa podwodne pomieszczenia z suchą komorą na wysokości 6 i 21 metrów, 56 kamer podwodnych, które obejmują cały basen, a także zaawansowane systemy nagłośnienia i nastrojowego oświetlenia. Woda w basenie jest filtrowana i krąży co sześć godzin przez krzemionkową skałę wulkaniczną, technologię filtrów opracowaną przez NASA i promieniowanie UV w jednym z największych i najszybszych systemów filtrujących w regionie. Temperatura wody w basenie jest utrzymywana na optymalnym poziomie 30 stopni Celsjusza.

W obiekcie o powierzchni 1500 m², który ma kształt gigantycznej ostrygi nawiązującej do dziedzictwa pereł w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, znajduje się również sklep nurkowy, sklep z pamiątkami, restauracja na 80 osób, która zostanie otwarta jeszcze w tym roku, a także pomieszczenia na spotkania, imprezy i konferencje. Duże okna widokowe na niższych piętrach budynku pozwalają gościom w restauracji i innych pomieszczeniach zajrzeć do podwodnego środowiska.

Rzecznik Deep Dive Dubai Abdulla Bin Habtoor powiedział: „Deep Dive Dubai pozwala poszukiwaczom mocnych wrażeń zanurzyć się w głąb siebie i odkryć nowy podwodny wymiar pełen przygód i cudów. Oferujemy niepowtarzalne doświadczenie z całorocznym nurkowaniem w bezpiecznym środowisku, z wybitnymi instruktorami i usługami. Obiekt ten jest inwestycją w rozwijającą się kulturę sportową Dubaju i doda kolejny światowej klasy cel podróży do kwitnącego sektora turystyki i turystyki przygodowej w Dubaju”. 

„Opracowując koncepcję i obiekt, inspirowaliśmy się odwagą i męstwem dziedzictwa pereł w ZEA. Mamy również nadzieję, że ucieleśnimy determinację emirackich odkrywców i innowatorów, zarówno przeszłych, jak i obecnych, a także zapewnimy platformę dla przyszłych osiągnięć i odkryć” – dodał Bin Habtoor.

Zajęcia i kursy w Deep Dive Dubai są oferowane w trzech kategoriach: Discover, Dive i Develop, i są otwarte zarówno dla mieszkańców, jak i gości w wieku od 10 lat* , od zupełnie początkujących po profesjonalnych nurków i sportowców.

Kategoria Discover, obejmująca nurkowanie i freediving, jest przeznaczona dla tych, którzy chcą spróbować nurkowania lub postawić pierwsze kroki w kierunku uzyskania certyfikatu nurka. Kategoria Dive pozwala każdemu, od nowicjuszy po doświadczonych, nurkować w granicach ich certyfikatów. Kategoria Develop jest przeznaczona do rozwijania umiejętności, jak i zdobywania certyfikatów nurkowania i freedivingu oferowanych przez Deep Dive Dubai – od poziomu podstawowego po poziom techniczny i instruktorski.

Wszystkie doświadczenia i kursy obejmują wynajem wysokiej klasy sprzętu – w tym Halcyon, Scubapro i Fourth Element, wygodnie dostarczone przy basenie przez zespół Deep Dive Dubai. Klienci mogą wypożyczyć cały sprzęt podwodny oraz sprzęt fotograficzny i wideo, a filmy i zdjęcia z doświadczeń będą zawarte w programie Discovery Dives.

Według dyrektora Deep Dive Dubai Jarrodowi Jablonski, który sam jest światowym rekordzistą nurkiem jaskiniowym i wiodącą postacią w światowym rozwoju nurkowania, Deep Dive Dubai oferuje najlepsze praktyki, procedury i sprzęt w zakresie bezpieczeństwa nurkowania i jest zaprojektowany tak, aby zarówno zachwycać, jak i gościć wszystkich, od absolutnie początkujących po doświadczonych nurków.

„Z założenia Deep Dive Dubai oferuje coś naprawdę wyjątkowego, a nasz zespół jest zaangażowany w zapewnienie niezapomnianych wrażeń, z wyjątkową obsługą, dla każdego, za każdym razem” – powiedział Jablonski. „Dla tych, którzy szukają wyjątkowych wrażeń, Deep Dive Dubai zapewnia wyjątkowe, bezpieczne i kontrolowane środowisko, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o nurkowaniu. Dla doświadczonych członków społeczności freedive i nurkowania z akwalungiem jest to obiekt i doświadczenie jak żadne inne.”

Ponadto, Deep Dive Dubai jest również największym podwodnym studiem filmowym w regionie, wyposażonym w pomieszczenie do montażu mediów, ścianę wideo, 56 podwodnych kamer i możliwość tworzenia różnych nastrojów za pomocą 164 ustawionych świateł w całym basenie. Dzięki możliwości organizacji wydarzeń dla maksymalnie 100 osób i opcji cateringu na miejscu, jest to również najbardziej dynamiczne miejsce spotkań, wydarzeń motywacyjnych, konferencji i wydarzeń w regionie, z możliwością organizowania różnych wydarzeń, od wprowadzenia produktów, pokazów filmowych i konferencji po na przyjęcia urodzinowe i wesela.

Obiekt Deep Dive Dubai położony jest w dzielnicy Nad Al Sheba 1 i oferuje duży parking na miejscu. Obiekt jest łatwo dostępny z głównych dzielnic turystycznych i mieszkaniowych Dubaju i znajduje się zaledwie 15 minut jazdy od centrum Dubaju i 20 minut jazdy od międzynarodowego lotniska w Dubaju. Obecnie obiekt otwarty jest tylko na zaproszenia, ogólnodostępne rezerwacje będą otwarte pod koniec lipca 2021 na www.deepdivedubai.com

Deep Dive Dubai pozwala poszukiwaczom mocnych wrażeń zanurzyć się w świecie innych możliwości. Najgłębszy basen na świecie, o głębokości 60 metrów, pozwala odkryć podwodny świat pełen przygód i cudów. Położony w dzielnicy Nad Al Sheba w Dubaju, obiekt Deep Dive Dubai zajmuje powierzchnię 1500 metrów kwadratowych i oferuje najnowszą technologię, zaplecze MICE i urządzenia do filmowania oraz zdumiewające „zatopione miasto”, które nurkowie mogą odkryć. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, starannie dobrany zespół międzynarodowych profesjonalistów nurkowych zapewnia eksperckie instruktaże w zakresie nurkowania i freedivingu, korzystając z najnowszych technologii i sprzętu nurkowego. Obecnie obiekt otwarty jest tylko na zaproszenie, ogólnodostępne rezerwacje online będą otwarte pod koniec lipca 2021 na www.deepdivedubai.com

Deep Dive Dubai w liczbach

 • 60,02m – głębokość basenu, potwierdzona przez Guinness World Records jako najgłębszy basen do nurkowania na świecie (29 czerwca 2021 r.)
 • 14 milionów litrów wody w basenie, odpowiednik 6 basenów olimpijskich. Deep Dive Dubai jest 15m głębszy i cztery razy większy od dotychczas wybudowanych basenów
 • 6 – liczba godzin, w których świeża woda z basenu przefiltruje się przez jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów filtracyjnych w regionie
 • 27m długości/17m szerokości –powierzchnia basenu. Głęboki szyb ma średnicę 10m.
 • 2 – liczba pomieszczeń podwodnych na 6 i 21m. Są one unikalne dla Deep Dive Dubai i nie występują w żadnym innym głębokim basenie do nurkowania. Pozwalają nurkom wynurzyć się w suchej przestrzeni powietrznej i rozmawiać ze sobą lub komunikować się ze stacją. Nurkowie mogą nawet zdjąć sprzęt i całkowicie wyjść z wody.
 • 30 stopni Celsjusza - temperatura wody w basenie
 • 1 – „zatopione miasto”. W basenie Deep Dive Dubai znajduje się postapokaliptyczne „zatopione miasto”, które charakteryzuje się różnymi elementami na rożnych głębokościach:
 • 0-25m – po wejściu do basenu nurkowie zobaczą pejzaż miejski z witrynami sklepowymi, latarniami, bankomatami, ławkami i dużym drzewem z korzeniami sięgającymi do 25m;
 • 28m – mieszkanie składające się z sypialni, kuchni, pokoju muzycznego, pracowni artystycznej, jadalni i salonu;
 • 38m – garaż gdzie znajdują  samochody, motocykle, gry zręcznościowe, stół bilardowy, pełnowymiarowy szturmowiec z Gwiezdnych Wojen, pełnowymiarowy człowiek Lego i inne zabawki. Szyb z klatką schodową i samochodami na ścianie łączy się z mieszkaniem powyżej;
 • 40 do 60m – głęboki szyb z ceglanymi ścianami i graffiti.
 • 56 – liczba kamer podwodnych w basenie, obejmujących wszystkie kąty. Basen posiada również nagłośnienie, które można wykorzystać do tworzenia podwodnych pejzaży dźwiękowych. Ta funkcja może być nawet wykorzystana do przekazywania wiadomości i informacji nurkom w basenie.
 • 164 – liczba świateł nastrojowych i kierunkowych rozmieszczonych w całym basenie. Duże światło basenu centralnego oświetla również powierzchnię powyżej.
 • 27 – liczba głośników umieszczonych w basenie i umożliwiających przekazywanie muzyki lub wiadomości nurkom w całym podwodnym środowisku.

Nurkowanie i freediving

Deep Dive Dubai jest certyfikowany zarówno jako 5-gwiazdkowy kurs instruktorski PADI (IDC), jak i obiekt GUE (Global Underwater Explorers) z innymi w toku. Podstawowymi dostawcami sprzętu są Halcyon, Scubapro i Fourth Element. Oferta podwodnych doświadczeń obejmuje cały sprzęt do nurkowania, dzięki czemu nie trzeba przynosić, pożyczać ani wypożyczać czegokolwiek. Doświadczenia Deep Dive Dubai są dostępne w trzech kategoriach dla osób w wieku od 10 lat:
„Discover” – dla tych, którzy chcą spróbować jednego nurkowania lub podjąć pierwsze kroki w kierunku uzyskania certyfikatu nurka. Doświadczenia „Discover” obejmują Discover Scuba Diving, Discover Freediving oraz kurs dla początkujących, którzy chcą podjąć pierwsze kroki w kierunku certyfikacji.
„Dive” – Kategoria Dive pozwala nurkom, od początkujących po nurków technicznych, nurkować w granicach ich certyfikatów w zakresie freedivingu i nurkowania.
„Develop” — kategoria ta służy do szkolenia zarówno w celu rozwijania umiejętności, jak i zdobywania certyfikatów w zakresie nurkowania i freedivingu.

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu nurkowego i zaawansowanego sprzętu fotograficznego lub wideo. Pełną listę kursów można znaleźć na stronie www.deepdivedubai.com/develop/, a ceny zostaną opublikowane pod koniec lipca.

Wyposażenie i technologia

Kompleks Deep Dive Dubai zajmuje powierzchnię 1500 m2 i obejmuje recepcję, taras przy basenie, basen, przebieralnie, pokoje modlitwy, zaplecze MICE, sklep do nurkowania/upominków, restaurację, centrum kontroli, system filtracji, komorę hiperbaryczną i biura.
Sklep nurkowy: Sklep nurkowy sprzedaje różnorodne produkty Deep Dive Dubai, a także artykuły do nurkowania najlepszych marek.
Restauracja: Lokalna restauracja zlokalizowana na niższym poziomie obiektu zostanie otwarta dla publiczności jeszcze w 2021 r. i będzie mogła pomieścić jednocześnie do 80 gości. Goście w restauracji mogą oglądać basen przez duże okna widokowe.

Komora hiperbaryczna:

Deep Dive Dubai posiada komorę hiperbaryczną, która może być używana do leczenia choroby dekompresyjnej lub innych schorzeń. W większym pomieszczeniu znajdują się leżaki oraz telewizor i mogą pomieścić jednorazowo 10 osób. Komora zostanie w pełni uruchomiona jeszcze w 2021 roku.
System filtracji wody: słodka woda w basenie jest filtrowana co 6 godzin w jednym z największych i najszybszych systemów filtracyjnych w regionie. Najpierw przechodzi przez filtr perlitowy, składający się z naturalnie występującej krzemionkowej skały wulkanicznej, gdzie usuwane są większe cząstki, takie jak pył, gruz i materia organiczna. Po drugie, opracowany przez NASA proces jonizacji kontroluje bakterie. Po trzecie, dwa ogromne reaktory UV dezynfekują wodę i zabijają wszelkie bakterie. Temperatura wody jest następnie regulowana, a woda jest pompowana z powrotem do basenu.

MICE i obiekty filmowe

Deep Dive Dubai mieści największe podwodne studio filmowe w regionie i jest miejscem spotkań, imprez motywacyjnych, wydarzeń i sal konferencyjnych w regionie.

Zaplecze MICE:

Obiekty mogą pomieścić ponad 100 osób na konferencje, premiery produktów, imprezy motywacyjne, budowanie zespołu, konferencje prasowe, pokazy filmów, spotkania i imprezy towarzyskie, takie jak wesela i imprezy prywatne
1 duża sala konferencyjna (50 osób) z dużym oknem wychodzącym na basen
1 sala lekcyjna, którą można podzielić na dwie (40 osób lub 2x20 osób)
1 mała sala konferencyjna (10 osób)
Z restauracji, recepcji i tarasu przy basenie można korzystać przy pełnej rezerwacji obiektu
Wszystkie sale konferencyjne są wyposażone w zestawy multimedialne
20 ekranów w całym obiekcie można wykorzystać do oznakowania i udostępniania informacji

Możliwości filmowania

Deep Dive Dubai może spełnić wiele wymagań dotyczących filmowania pod wodą. W basenie „zatopione miasto” może być wykorzystane jako tło planu filmowego. System oświetlenia basenu można w pełni regulować, aby całkowicie go zaciemnić lub oświetlić. Obiekty nawodne, w tym taras przy basenie, recepcja i restauracja, mają nowoczesny design i mogą służyć również jako plan filmowy. Wsparcie zaplecza obejmuje pokój do edycji multimediów, a także różnorodne biura i pokoje. Personel Deep Dive Dubai może również zostać zaangażowany do zapewnienia profesjonalnego wsparcia podwodnego fotografowania i wideo, a także wsparcia edycji.

Środki BHP

Mając na uwadze bezpieczeństwo, Deep Dive Dubai jest obsługiwane przez starannie dobrany zespół międzynarodowych profesjonalistów nurkowych i wspierany przez najnowszy sprzęt, technologię i udogodnienia. Funkcje bezpieczeństwa w kontrolowanym środowisku nurkowym obejmują:
Wszyscy nurkowie są zobowiązani do wypełnienia oświadczenia medycznego o stanie zdrowia. W przypadku jakichkolwiek problemów medycznych wskazanych w formularzu, może być konieczne zbadanie ich przez lekarza. Typowe przeciwwskazania to ciąża, częste drgawki, astma/obrzęki i problemy z sercem. Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w doświadczeniach w zależności od swoich możliwości. Pełne warunki i uprawnienia do nurkowania można znaleźć na stronie www.deepdivedubai.com.
Kamery monitorujące w basenie (56) obejmują wszystkie kąty i są nadzorowane w centrum sterowania, podczas gdy systemy dźwiękowe i ogłoszeniowe w basenie mogą przekazywać wiadomości do nurków w basenie.
Ratownicy i nurkowie są w gotowości, a obiekt wykorzystuje bezpieczne gazy do nurkowania.
Tlen, automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) i sprzęt pierwszej pomocy są na miejscu oraz wszyscy pracownicy są przeszkoleni w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podawania tlenu i stosowania AED.
Najbardziej zaawansowana komora hiperbaryczna w regionie z dyżurnym lekarzem nurkowym – która zostanie uruchomiona jeszcze w 2021 r.
Personel przechodzi regularne i częste ćwiczenia bezpieczeństwa.
Środki bezpieczeństwa związane z Covid-19 obejmują dystans społeczny, mały stosunek przewodnika/gości (maksymalnie 1:4), dostosowane scenariusze szkoleniowe obejmujące wspólne ustniki, ciągłą dezynfekcję całego wypożyczonego sprzętu nurkowego po każdym użyciu, obowiązkowe używanie maski i środki do stosowania do usuwanie zamglenia masek do nurkowania, aby uniknąć plucia.

Data otwarcia:
Deep Dive Dubai otwarty od 7 lipca 2021.

Godziny otwarcia
Otwarty od środy do niedzieli 10:00 – 20:00.

Lokalizacja
Nad Al Sheba 1, Dubai, United Arab Emirates
goo.gl/maps/8JMZcuXSstreQgEy8         

Deep Dive Dubai Online
Facebook: @DeepDiveDubai
Instagram: @DeepDiveDubai
YouTube: @DeepDiveDubai
Strona: deepdivedubai.com