Skip to main content

Hotele przyjazne dla rowerzystów: Bett + Bike certyfikuje 13 lokalizacji a&o

Autor: art. sponsorowany / mat. partnera
  • a&o Frankfurt Galluswarte i trzy berlińskie hotele już odniosły sukcesy
  • Lunch na wynos, miejsca parkingowe, serwis rowerowy - znak jakości dla turystyki rowerowej
  • a&o chce jeszcze bardziej skupiać się na zrównoważonym podróżowaniu
  • Planowana certyfikacja kolejnych lokalizacji

Kierownik ds. marketingu Matthias Ernst, również będąc pasjonatem kolarstwa, jest zadowolony z a&o przyjaznego rowerom: Jeśli wszystkie kryteria jakości są spełnione, Bett+Bike przyznaje tę odznakę - tak jak ostatnio w a&o Berlin Mitte. Dla gości, którzy lubią jeździć na rowerze, jest to duża zaleta obiektów noclegowych oraz coraz bardziej wyraźna przewaga nad konkurencją w czasach zrównoważonej turystyki (fot. a&o).  

Berlin – pierwsze hostele berlińskiej sieci a&o mają teraz oficjalnie znak jakości „Obiekt przyjazny rowerzystom”. Po a&o Frankfurt Galluswarte pomyślnie przetestowano również trzy lokalizacje w Berlinie. Kompleksowa certyfikacja Bett+Bike zgodnie z kryteriami ADFC jest więc w toku: do końca 2022 roku ocenionych zostanie łącznie 13 lokalizacji a&o. Pieczęć Bett+Bike potwierdza, że  usługi i oferta zakwaterowania są przyjazne zarówno rowerowej, jak i zrównoważonej turystyce.

„Odsetek turystów rowerowych wśród naszych gości stale rośnie – latem o około 20%”, potwierdza dyrektor ds. Marketingu Philip Winter "przekrój naszych rowerowych gości jest szeroki - podróżujący po mieście, którzy już przyjeżdżają na rowerze lub przesiadają się na rower po przyjeździe do nas i w ten sposób zwiedzają miasto i okolice." Dynamiczny rozwój turystyki rowerowej potwierdza również Sabine Schulze, dyrektor zarządzająca ADFC Bett+Bike: „Turystyka rowerowa przeżywa boom. Coraz więcej osób wsiada na rowery w swoim wolnym czasie. Istnieje duże zapotrzebowanie na obiekty noclegowe przyjazne rowerzystom, ponieważ oferują one wszystko, czego tacy podróżujący potrzebują do udanej wycieczki. Zrównoważona turystyka jeszcze bardziej zwiększa popyt na miejsca noclegowe przyjazne rowerzystom”.

Certyfikacja jest znakiem dla gości

Rodziny, podróżujący indywidualni, pary, grupy – entuzjazm dla „podróżowania na dwóch kółkach” obejmuje wszystkie grupy docelowe, mówi Sabine Schulze, „certyfikacja jest niezawodnym drogowskazem dla turystów. Dzięki niej hotele sygnalizują, że goście rowerowi są tu serdecznie witani i zobowiązują się zachować odpowiedni standard. Ułatwia to planowanie trasy i daje większe bezpieczeństwo. Rowerzyści też śpią spokojniej, jeśli wiedzą, że również rower jest bezpiecznie umieszczony." Obiekty korzystają ze wspólnych kanałów marketingu i sprzedaży. Sieć Bett+Bike obejmuje obecnie ponad 5900 obiektów noclegowych w całej Europie.

Cechy jakości, które zostały ustanowione przez ADFC (Allgemeiner Deutscher Fahrrad Club) 25 lat temu, obejmują:

  • Przyjmowanie gości rowerowych tylko na jedną noc
  • Zamykane pomieszczenie do bezpłatnego przechowywania rowerów / bezpłatnego przechowywania rowerów w nocy
  • Pomieszczenie do suszenia odzieży i sprzętu
  • Oferta pełnego śniadania lub sprzętu kuchennego

W a&o rower można zabrać do pokoju

W pierwszej kolejności certyfikowanych zostanie 13 lokalizacji a&o: Berlin Friedrichshain, Berlin Hauptbahnhof, Berlin Mitte, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt Galluswarte, Kolonia Hauptbahnhof, Kolonia Neumarkt, Monachium Hackerbrücke, Monachium Laim, Norymberga, Stuttgart i Weimar. Potem planowane są kolejne domy – m.in. także w Danii, Włoszech i Austrii.

Oprócz klasycznych standardów jakości, a&o spełnia dodatkowe kryteria, na przykład dzięki ofercie „Bike Plus”: za 7,50 euro goście mogą zabrać ze sobą rower do pokoju.

artykuł sponsorowany