Skip to main content

Z myślą o ochronie przed słońcem - kolekcja Solen - marki Helly Hansen

Autor: mat. prasowe
Helly Hansen kolekcja Solen / fot. mat. prasowe
Helly Hansen kolekcja Solen / fot. mat. prasowe

Od ponad 140 lat Helly Hansen rozwija profesjonalnej jakości sprzęt, aby pomagać ludziom w najtrudniejszych warunkach. Norweska marka wykorzystuje swoje doświadczenie w ochronie przeciwsłonecznej i na wiosnę/lato 2024 przedstawia linię koszulek Solen, w której wykorzystuje najbardziej skuteczną tkaninę LIFA® Active i łączy ją z technologią S.Café® w celu stworzenia kolekcji odzieży aktywnej, dającej komfort i ochronę przeciwsłoneczną UPF 50+.

S.Café® to ekstrakt z pozyskanych z recyklingu  fusów kawowych, wprowadzany w tkaninę już na etapie produkcji jej włókien. Taki proces pozwala nadać tkaninie trwałe właściwości, których nie utraci wraz z kolejnymi praniami.

Koszulki Solen chronią przed słońcem nawet gdy są mokre - a specjalne właściwości  tej tkaniny pozwalają eliminować zapach potu

Linia Solen przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn. Dzięki lekkiej hydrofobowej tkaninie LIFA® Active oferuje doskonałe odprowadzenie wilgoci i właściwości oddychające, aby dać poczucie  komfortu w upalne dni. Funkcja ochrony 50+ UPF sprawia, że produkty idealnie sprawdzą się podczas wszelkich działań na słońcu, takich jak żeglarstwo, narty, wędrówki itd. Odzież wykonana jest w 59% z poliestru z recyklingu.

Kolekcja Solen dostępa jest w sklepach stacjonarnych Helly Hansen i na www.hellyhansen.com