Bike Park Wierchomla

Wierchomla to kolejny obiekt na mapie Polski, gdzie doceniono możliwości zarobkowe, jakie mogą płynąć z otwarcia tras dla miłośników downhillu. Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla wyposażona jest w wyciąg krzesełkowy, który od kilku lat uruchamiany jest także latem. Oprócz pieszych gości ośrodka, z obiektu mogą korzystać także rowerzyści, co w połączeniu ze specjalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi daje szerokie możliwości wszystkim tym, którzy kochają ekstremalną jazdę na rowerze, jaką jest downhill.

W ośrodku odnajdziemy kilka tras downhillowych o różnym poziomie trudności, dzięki czemu każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Trasy co jakiś czas są modernizowane oraz modyfikowane. Ośrodek jest jednym z pierwszych w Polsce miejsc, gdzie władze na poważnie podeszły do tematyki starannego przygotowania tras downhillowych dla rowerzystów. Dzięki takiemu podejściu można mieć pewność, że na trasach nie zabraknie atrakcji oraz ciekawych obiektów.

Idealnym przykładem potwierdzającym te słowa jest licząca sobie dwa kilometry długości trasa DH Wierchomla I. Deniwelacja terenu na trasie wynosi 290 metrów, jednakże tak naprawdę najważniejszy element zjazdu stanowią liczne i ciekawe przeszkody, które na niej napotkamy. Oprócz klasycznego zestawu przeszkód można tu trafić na drewniane skocznie, mostki czy specjalne sekcje techniczne, których główny człon stanowią przywiezione z kamieniołomów głazy. Sekcje zakończone są skoczniami. Dodatkowym atutem trasy jest różnorodność terenu. Pomimo tego, że 80% trasy prowadzi przez tereny zalesione, są etapy, gdzie rowerzyści podążają na otwartych terenach nartostrady.

Warto także wspomnieć, że na trasie zjazdowej Wierholma I w 2006 roku odbywały się Mistrzostwa Polski w Downhillu. Ponadto kurort kilka razy w roku jest gospodarzem zawodów Pucharu Polski Diverse Content Downhill.

Jednym z atutów tras downhillowych w ośrodku jest fakt, że wszystkie kończą się pod samą dolną stacją, dzięki czemu już po chwili można znaleźć się na wyciągu i wyruszyć na górę, by ponownie przeżyć wielkie emocje związane z downhillem.

Ośrodek przygotował specjalny karnet w cenie 30 zł, który pozwala rowerzystom na korzystanie z wyciągu krzesełkowego przez cały dzień (wyciągi kursują przez 8 godzin dziennie).

Poza trasami downhillowymi w kurorcie Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla można odnaleźć szereg innych atrakcji oraz tras przeznaczonych nie tylko do jazdy ekstremalnej, ale także do jazdy rekreacyjnej. Cały kompleks sportowy dla rowerzystów nazwano Bike Parkiem.

Osoby nieposiadające odpowiedniego sprzętu do jazdy downhillowej mogą skorzystać ze znajdującej się na terenie Bike Parku wypożyczalni rowerów. Na dzień dzisiejszy wypożyczalnia dysponuje 25 rowerami takich marek jak Giant oraz Arkus&Romet, a także rowerkami dla dzieci lub rowerami przystosowanymi do ich przewozu.

Wierchomla to miejsce gdzie naprawdę ciężko o nudę, a wszystko dzięki sporej ilości atrakcji w sezonie wiosenno-jesiennym, jakie czekają na gości ośrodka. Po jeździe na rowerach można wybrać się chociażby do parku linowego, który znajduje się tuż za obiektem hotelowym. Park zbudowany jest z 16 stanowisk linowych, rozłożonych na słupach na wysokości od 6 do 12 metrów nad ziemią. Ponadto w parku znajduje się także ścianka wspinaczkowa oraz dwa zjazdy tyrolskie.

Innymi atrakcjami turystycznymi, które mogą zachęcić downhillowców oraz resztę gości ośrodka do spędzenia w nim dłuższego czasu, są m.in.:

  • pole do paintballa,
  • nordic walking,
  • boiska i korty tenisowe,
  • tor do jazdy na quadach,
  • spływ łodziami doliną Popradu,
  • rafting.

Noclegi w Wierchomli

Booking.com